Izolace teras a balkónů

Provádíme kompletní novou výstavbu i rekonstrukci izolace teras a balkónů na zakázku. Preferujeme suchou skladbu, jenž je spádová betonová mazanina. Nebo spádové polystyrenové klíny, hydroizolaci FPO/TPO, mPVC fólií nebo asfaltových pásů a plastové terče s dlažbou nebo roštem. Pro stěnové zakrytí  hydroizolace provádíme pohledové a zároveň dvojité jištění krycím oplechováním. Provádíme i tzv. pochozí fólie o síle 2,4mm, která slouží jako finální protismyková a pochozí vrstva. Pro snadnější údržbu je nutná také opatrnost při stálém používání terasy.

Pokud není nutné a finance nám nedovolují větší zásah pro rekonstrukci terasy či balkónu. Lze provést jen hydroizolaci fólií, která se klade po menší stavební upravě  rovnou na starý povrch.

Výhodou hydroizolace mPVC fólie je to, že se volně pokládá na původní vrstvu bez jakéhokoliv celoplošného tavení nebo lepení, se svařením spojů horkovzdušnou pistolí. Tudíž stará vlhká terasa je stálé vzdušná a dýchá.

Na samotnou hydroizolaci lze dál pokládat dlažbu s terči nebo dřevěný či plastový rošt. Přičemž dodržíme vzduchovou mezeru pro odtok vody. Špatná varianta je na hydroizolaci pokládat další mokrý proces jako jsou třeba obklady.